Na úvod / Online výdělek / Výdělek na internetu: Jak si založit blog a vydělávat peníze

Výdělek na internetu: Jak si založit blog a vydělávat peníze

Výdělek na internetu dnes není žádná složitá věc. Kolikrát stačí jen hodina práce, pár stovek za vlastní doménu a www stránky a pak už můžete začít vydělávat na internetu podle toho, na které téma a způsob propagace se zaměříte. V některých případech ani nepotřebujete mít vlastní www stránky. Nejdříve se podíváme na možnosti pro výdělek na internetu, kdy nepotřebujete vlastní www stránky, ale postačí vám jen vlastní Facebook profil. V další polovině článku pak zjistíte základní informace, kde a jak si pořídit vlastní www stránky a vydělávat ještě víc. Na konci pak sestavíme seznam kroků, které je třeba udělat.

 

Výdělek na internetu bez vlastních stránek

Na internetu je spousta nabídek, kdy vám slibují velké výdělky, ale když pak přehodnotíte, jaká je pravděpodobnost, že si na základě vašeho doporučení opravdu ten či onen produkt zakoupí, je opravdu nízká. Nejčastějším důvodem je předražený produkt / služba, nebo nízký zájem kupujících. Není tak dobré se soustředit jen na jednoho poskytovatele odměn nebo spolupracovat s tím, kdo má v nabídce jen omezené množství partnerů. Ideální variantou je proto vyplácení odměn, kde nejen že spolupracují s více partnery, ale mají v nabídce hned několik témat, zaměření a způsobů propagace.

Výdělek na internetu se nejčastěji točí kolem odměny za doporučení a za klienty na e-shopy, za registrace hráčů do různých online her a pod. Jedním z takových partnerů je e-spolupráce (www.espoluprace.cz) kde si zdarma založíte vlastní profil. Pak už si jen zvolíte téma, které chcete propagovat, a to buď podle oboru, v kterém se vyznáte nebo podle výše odměny, kterou můžete získat.

V systému se vám vygeneruje unikátní kód, který pak můžete sdílet třeba na Facebooku. Zde je ale lepší si kód uložit v nějakém “zkracovači adres” ( www.goo.gl postačí), protože Facebook občas odebere část kódu, kde je informace o vašem podílu na provizi. Pokud by vam Facebook zkrátil unikátní URL, nepřičetla by se pak provize k vašemu účtu.

Výdělek na internetu s vlastní www stránkou

Proč si pořizovat vlastní www stránky? Protože tak na sebe můžete upoutat větší zájem čtenářů, získáte přímé nabídky od inzerentů, ale také nabídky na zveřejnění článků jednotlivých poskytovatelů služeb na vašem webu (tzv. Guestblogging). Dokonce ani nemusíte čekat na dodání textu ke zveřejnění, ale vyděláte si další peníze pomocí psaní textů za peníze. Takto lze jednoduše získávat peníze z vlastních www stránek opakovaně a hned z několika míst.

Nejdříve si ale musíte zakoupit vlastní doménu a hosting, kde budete provozovat jednoduchý blog se články. Vlastní www stránky si založte ZDE a pomocí formuláře si nejen zajistíte vhodnou adresu, ale také hosting. Cena za takovou službu se pohybuje do 700,- Kč a tyto peníze se během několika dnů vrátí. Dokonce se mohou zaplatit už z první odměny. Doporučujeme použít hosting se službou WordPress. Je to jednoduchý redakční systém, který je v podstatě nejrozšířenější nástroj pro psaní blogu.

Po instalaci WordPress pak jen doplníte vlastní vhodné články a doplníte je o odkazy, které jste si vygenerovali v systému odměn.

Výdělek na internetu: Seznam kroků

  1. Registrujte se do systému odměn a vyberte si, na které téma se soustředíte ( odkaz ZDE )
  2. Propagujte odkazy na Facebook profilu nebo vaší tématické Facebook stránce či skupině
  3. Registrujte si vlastní doménu a www stránky ( odkaz ZDE )
  4. Vkládejte vlastní články s unikátním odkazem nebo bannery ze systému odměn (bod č.1)
  5. Prodávejte i své texty nebo možnost vkládat články jiných k vám na web ( odkaz ZDE )
  6. Stále na Facebooku sdílejte své odkazy na články
  7. Zdokonalujte se ve psaní článků na zvolená klíčová slova a témata, co právě letí
  8. Vyměňujte články s jinými Blogy a získáte tak zpětné odkazy na vlastní Blog. To se hodí.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kupte si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Nejlepší hypotéky v Nymburce a okolí