Na úvod / Co se nám nelíbí / Staneš se i Ty hrdým práskačem? V neděli startuje EET loterie

Staneš se i Ty hrdým práskačem? V neděli startuje EET loterie

Již tuto neděli 1.10.2017 startuje státní loterie EET účtenek. Už nyní je dokázáno, že zavedení EET určitě nenarovnalo podnikatelské prostředí a už nyní postupně narůstá počet zavřených restaurací, prodejen i trhových stánků. Ať už je důvodem pro konec podnikání vysoké pořizovací a udržovací náklady na EET pokladnu a tiskárnu, včetně připojení k internetu, nebo jde o neznalost či neochotu provozovatelů učit se práci s elektronickou pokladnou, hlídat si storna atd, má to zásadní dopad hlavně na běžné občany, většinou na venkově, kde takto přišli o jednu z mála možností nákupu v místním obchůdku nebo o to jedno či dvě piva v restauraci.

EET loterie – co jí předcházelo

Bývalý ministr financí, který je v současné době se skupinou dalších osob obviněný z dotačního podvodu šel ale ještě dál. Se spuštěním EET proběhl nábor dalších úředníků na Finanční správu, takže místo Babišem slibovaného poklesu úředníků počet narůstá. Nejde však o zaměstnance Finanční správy, kteří mají kontrolovat účetnictví a daňová přiznání. Vydávají jen správní pokuty za nedodržení pravidel EET. Další pak v terénu dohlížejí formou zkušebních nákupů nad správnost vystavení EET účtenky. Ona je totiž velká pravděpodobnost, že třeba během opravdu silného provozu během obědů prostě personál udělá chybu nebo drobný přešlap. Toho pak Finanční správa lehce zneužije, udělí pokutu a připíše si další čárku do statistiky s “podvodným jednáním podnikatelů”. Je však s podivem, že když porovnáme objem financí v restauracích s příjmem ze Supermarketů, jsme u velkoprodejen na mnohem vyšších číslech, ale zde platí vyjimka na EET. Divné.

EET loterie – čísla, čísla, všude samá čísla

Jak funguje EET loterie? Nejdříve musíte mít účtenku. Poté se registrujete na webových stránkách loterie (dědečku a babičko z vesnice, třeba příště bude i něco pro vás). Registrace nemusí být s ověřením totožnosti, pokud tedy nevyhrajete. To si pak musíte zajistit ověření totožnosti.

Pak už jen postupně zadáváte kód z účtenky, jedno číslo po druhém….a že má každý kód opravdu dost čísel. Čím více účtenek, tím více čísel. Jsme zvědaví, kdy to zájemce o hru přestane bavit. Podle dostupných informací nebude třeba účtenku schovávat.

Od jednoho obchodníka je možné denně odeslat jen jednu účtenku. Z účtenky se pro loterii použijí kódy FIK a BKP, datum a čas vystavení, DIČ obchodníka, celková částka tržby a informace o režimu tržby.

Od 1. října lze sbírat a registrovat účtenky do hry. Slosování vždy probíhá 15. den následujícího měsíce. Historicky první slosování za říjen tak proběhne 15. listopadu.

EET loterie jako kontrolní nástroj

Opravdu jste si mysleli, že stát dělá něco pro lidi? Kdepak. EET loterie je pouze další z kontrolních nástrojů, které přenesl stát na občany. Ti tak ve své dobrotě státu postupně ověřují platnost účtenek. Stát, tedy přesněji Babiš, tedy přesněji Babišova Finanční správa uvádí, že jde pouze o to, aby se stalo samozřejmostí, že si lidé začnou brát v obchodech a restauracích účtenky. Tak určitě…

Ještě tomu dáme trochu času a uvidí se, zda státem zvolený provozovatel není jen Agrofertem nastrčená firma. Státní zakázky se přece jen tak nepouští a když mohl Babiš s Agrofertem manipulovat pro podvod s dotací na Čapí hnízdo, co mu brání zde, aby vytvořil firmu, do které dosadí své lidi a bude mít vše potřebné?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kupte si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Nejlepší hypotéky v Nymburce a okolí