Na úvod / Praktické / Spoření pro děti – tipy na spoření a také 4 nejčastější chyby a přešlapy

Spoření pro děti – tipy na spoření a také 4 nejčastější chyby a přešlapy

Každý zodpovědný rodič chce svým dětem dopřát to nejlepší teď i v budoucnu a proto určitě přemýšlí i o tom, jaké spoření pro děti bude asi nejvhodnější. Díky dostatečné době, kdy totiž může dětem spořit, se dají peníze opravdu dobře zhodnotit, ale ne ve všech případech. Jaké jsou nejčastější chyby a omyly při spoření nejen pro děti, ale obecně?

Je pravda, že u každého z vás je potřeba posuzovat možnosti individuálně. To ale nehraje až takovou roli. Důležité je, že začnete řešit spoření pro děti a vše potřebné okolo, a postupně se dostanete tam, kde chcete být. Ono pouze nestačí o tom mluvit, důležité je začít a to klidně i s málem. Snadno a rychleji si pak osvojíte návyky s odkládáním peněz, a toho pak využijete i ve svůj prospěch.

Spoření pro děti má tu výhodu, že můžete spořit opravdu dlouho, využít k tomu klidně i nižší částky a dosáhnout na lepší zhodnocení. Pokud ale plánujete odkládat dětem na spoření každý měsíc třeba jen 100,- Kč, nečekejte žádný zázrak.

Jaké zvolit vhodné řešení, jak nejlépe zhodnotit peníze a naspořit dětem peníze na školu, na studia nebo pro pohodlnější start do života, se dozvíte ZDE

Spoření pro děti bez nastavení parametrů

Jak už jsem uvedl, spořit a zhodnotit peníze lze hned několika způsoby. Je ale důležité si předem stanovit, jak dlouho chceme spořit, na co chceme spořit, případně kolik chceme naspořit a podle toho se pak řeší, jakým způsobem zhodnocovat spoření pro děti. Takže si na papír sami napište své představy o spoření.

Špatně zvolené nastroje ke spoření pro děti

Bankovní účet ani vkladní knížka určitě nejsou ideální nástroje pro spoření. Na obou případech totiž spíš proděláváte. Na bankovním účtu i vkladní knížce nemáte v podstatě žádný úrok. Sice se dá dosáhnout bezplatné vedení, takže vás to nic nestojí, ale i tak na takovém způsobu proděláváte každý rok víc a víc.

Spoření pro děti do stavebního spoření

Zlaté časy výhodného spoření do stavebka, kdy stát přispíval vysokou částkou ve formě státní podpory už jsou dávno pryč, ale kupodivu se stavební spoření stále ještě využívá, jako jeden ze způsobů spoření pro děti, i když jsou k dispozici mnohem lepší varianty. Nejspíše je to z důvodů jakési zakořeněné důvěry v tento produkt, protože vaši rodiče přece také spořili do stavebka, že? Co ale bylo kdysi, neplatí dnes. Peníze máte v podstatě na 6 let zamčené, a pokud je potřebujete vybrat jinak, než ve formě překlenovacího nebo řádného úvěru, přijdete o státní podporu.

Zlato a jiné komodity jako další spoření pro děti

Také už máte několik nabídek na spoření do zlata, stříbra, diamantů atd? Zde se držte základního pravidla max. 5% celkového finančního portfolia. Je nesmyslné dávat co nejvíce peněz právě do zlata a jiných komodit. Proč? Protože to zlato od Vás pak musí někdo odkoupit. Hlavně zapomeňte na spoření do pamětních zlatých mincí, které obchodníci nabízejí nejen přes televizní reklamy, ale také ve formě poštovních zásilek. Pro jistotu od toho odraďte i babičky a dědečky. I když by se postupem času zhodnotilo zlato, z kterého jsou tyto mince raženy, dostanete se maximálně tak na takovou výkupní cenu, že aspoň zaplatíte práci za zhotovení mince. S ničím dalším navíc už nepočítejte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kupte si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Nejlepší hypotéky v Nymburce a okolí

Zkontrolovat také

Montované haly jako rychlé, levné a kvalitní řešení nejen pro výrobu

Montované haly jako rychlé, levné a kvalitní řešení nejen pro výrobu

Jedním z nejčastěji využívaných řešení pro sportovní centra, výrobní haly, výstaviště, expozice různých akcí nebo …