Na úvod / Komerční článek / Šikovný klempíř si dokáže vydělat každý měsíc více, než běžný manažer

Šikovný klempíř si dokáže vydělat každý měsíc více, než běžný manažer

Ano, přesně tak! Kvalitní klempíř specialista, je totiž čím dál více cennější a žádanější. Klempířina totiž není jen kvalitní hliníková střecha. Vyžaduje nejen potřebnou zručnost, ale i představivost při přípravě materiálu na zadanou práci. Klempířů je dle posledních statistik naprostý nedostatek a to se také projevuje na odměnách, které jsou společnosti ochotny vyplácet. Nejvíce jsou ceněni klempíři, kteří mají specializaci na montované střechy. Dokonce nemusí být v dané společnosti ani zaměstnáni. Firmy si díky nedostatku řemeslníků poptávají i živnostníky, kteří podnikají na živnostenský list.

S nástupem moderních technologií se samozřejmě využívají i rychlejší a efektivnější postupy a materiály. Třeba současná hliníková krytina se již nemontuje běžným způsobem, ale využívá se specializovaný způsob opracování i uchycení. Požadována specializace v oboru a klempíř s odpovídající kvalifikací je právě tím, o koho jsou firmy schopny se poprat. I proto má kvalitní klempíř na svém příjmu částky srovnatelné a někdy i vyšší, než má třeba manažer v mezinárodní společnosti.

Klempíř nebo vysokoškolák?

Podle ČSU se během posledních desetiletí počet vysokoškoláků více než ztrojnásobil. To má samozřejmě vliv na řemesla, která jsou nedílnou součástí ekonomiky a jsou stále potřebná a požadovaná. Díky ekonomickému růstu, kdy nastal opravdový boom, by se dalo říci, že dokonce čím dál více požadovaná. Již nyní je vidět citelný nedostatek řemeslníků skoro ve všech oborech.

Na různých řemeslných školách jsou již nyní zavedeny podpůrné programy, a také krátkodobé kurzy se specializací na jednotlivé obory. I tak je to málo a do rekvalifikací se proto pouštějí jednotlivé soukromé firmy, které si takto zajistí vlastní pracovníky.

Specializovaný klempíř je nedostatkové zboží. Využijte toho!

Proč zrovna kvalifikovaný klempíř? Protože specializace je vždy výhodou, a to platí pro všechny obory. Úzce zaměření specialisté jsou pak vyhledáváni a také dobře placeni. Například společnost Prefa, která je po desítky let lídrem v oblasti kvalitních hliníkových střešních krytin, pořádá pro klempíře vlastní kurzy v Prefa Academy. O tyto kurzy je opravdu veliký zájem. Již nyní jsou totiž všechna vypsaná kurzy pro rok 2019 plně obsazeny a zájemci se musí zapisovat na rok 2020.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kupte si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Nejlepší hypotéky v Nymburce a okolí

Zkontrolovat také

Když začínáte podnikat nebo hledáte použité dodávky a užitkové vozy

Když začínáte podnikat nebo hledáte použité dodávky a užitkové vozy

Ne každý má hned na začátku nebo v průběhu podnikání dost financí, aby si hned …