Na úvod / Nymburk a okolí / Senior TAXI Nymburk

Senior TAXI Nymburk

Radnice města Nymburk vypsala koncem června 2016 výběrové řízení na provozovatele Senior Taxi. O co se jedná? Město se inspirovalo v okolních městech a chce poskytnout službu pro seniory. Ti budou moci využít dopravu po městě Nymburk za jednotnou cenu 15,- Kč za jízdu.

Původní plán k poskytování služby je pouze pro osoby ve věku 70 let a více nebo pro držitele průkazů ZTP nebo  ZTP/P. Poskytování služby je kdykoliv (24 hodin denně), ovšem na předem objednané jízdy. Jízdu je třeba objednat minimálně 24 hodin předem. Pokud budou senioři potřebovat využít Senior Taxi dříve, musí se s provozovatelem dohodnout na volném termínu.

Senior Taxi Nymburk – bez zájmu místních poskytovatelů

Hlavní překážkou v poskytování služby Senior Taxi Nymburk je ale naprostý nezájem místních provozovatelů Taxi služby. Do výběrového řízení se totiž zatím nikdo nepřihlásil. Dle zjištěných informací se totiž nejedná o výdělečný projekt a nikdo z komerčních poskytovatelů oprávněně nemá zájem. Sazba 15,- Kč za jízdu totiž těžko pokryje náklady na pohonné hmoty, amortizaci vozidla a hlavně služby řidiče.

Senior Taxi – utopie nebo jen politický tah?

Nepopíráme záslužný cíl města Nymburk. Chtějí pomoci nejen seniorům, ale ušetřit čas i jejich rodinným příslušníkům. Ve skutečnosti ale bez případných dotací na jednotlivé jízdy nebo provozováním vlastního Senior Taxi nebude mít projekt v našem městě nejspíše šanci na úspěch. Město se přitom inspirovalo v Bohumíně i v sousedních Poděbradech.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kupte si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Nejlepší hypotéky v Nymburce a okolí

Zkontrolovat také

Korona virus již byl zaznamenán i v Nymburském okrese

Koronavirus již byl zaznamenán i v Nymburském okrese – Tipy a triky

Krajská hygienická stanice ve středu odpoledne potvrdila výskyt pěti případů Koronaviru na Nymbursku. Koronavirus byl …