Na úvod / Komerční článek / Nejen na léto se hodí oblíbené rumy Diplomático. Jak je podávat?

Nejen na léto se hodí oblíbené rumy Diplomático. Jak je podávat?

Letní počasí je ideální příležitost, jak si vychutnat horké dny, odpočinek u vody, dovolené a společnost s přáteli. Každá letní párty má obsahovat rum, a bezesporu nejvíce oblíbené jsou rumy Diplomático, které pocházejí z Venezuely. Znalci rumu určitě vědí, že do míchaných nápojů patří hlavně rumy bíle, a naopak k přímé konzumaci si raději vyberete rumy tmavé – prémiové. Ideální volbou jsou právě ty s dobou zrání nad 20 let. Kvalitní rum poznáte hlavně podle vytříbené barvy a příjemné vůně, která není dráždivá, a nemá ani klasický lihový nádech

Odkud jsou rumy Diplomático

Jak jsme již zmínili, zemí původu je Venezuela. Na výrobu rumu Diplomatico se používá kvalitní melasa, její obsah cukru 48- 52 % a destilerie, která se rozkládá na úpatí venezuelských And, na více než 12 hektarech, ročně vyprodukuje v průměru kolem 72 milionů litrů destilátů. Právě místní klima má výborný vliv na zrání v dřevěných sudech, které je proto mnohem více intenzivnější než třeba zrání whisky ve Skotsku.

Jak podávat rumy Diplomático

Pokojová teplota. To je základ. Rum určitě nemusíte chladit a ani kostka ledu do sklenice není zrovna dobrý nápad. Prostě nechte rum tak, jak je. Jedině tak si totiž vychutnáte veškeré jeho přednosti. Na podávání rumu není potřeba žádná speciální sklenice. Určitě ale zapomeňte na klasické panáky. Jako vhodné řešení můžete využít klasické whiskovky. Lepší variantou ale bude, pokud takto tvarovaná sklenice bude mít mírně zúžený vršek.

Rum pak ochutnávejte podobně jako víno. Nejdříve si užijete barvu, rum necháte párkrát zakroužit ve sklenici, a vychutnáte i první aromatickou vůni rumu. První loknutí pak necháte poválet na jazyku a pak polknete. Přesně tak si užijete nejen vaše první setkání s opravdu kvalitním rumem, ale i další doušky, které vám jistě zpříjemní večery, ať už jsou kdekoliv.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kupte si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Nejlepší hypotéky v Nymburce a okolí

Zkontrolovat také

Také plánujete nový nábytek domů nebo na zahradu?

Také plánujete nový nábytek domů nebo na zahradu?

Máte v plánu pořídit si nový nábytek do své domácnosti nebo aspoň doplnit potřebné vybavení? …