Na úvod / Příspěvky čtenářů / Restaurace Záložna Nymburk – Jak si zabíjet vlastní podnikání

Restaurace Záložna Nymburk – Jak si zabíjet vlastní podnikání

Editováno 9.9.2014: Dnes jsem měl rozhovor s personálem Restaurace Záložna ke zveřejněnému článku. Na základě tohoto rozhovoru a ujasnění situace jsem text článku doplnil a upravil, aby nedošlo k záměně zúčastněných osob. Jsem rád, že se ke mě dostalo i vyjádření druhé strany, kterého se mi nedostalo již v neděli.


Tento článek je mým osobním postřehem. Tuto formu reakce na poskytnutou službu volím z důvodu, aby se moje stanovisko doneslo i kompetentním osobám. Zejména osobě, která má na starosti konečné rozhodování nejen o níže uvedených věcech.

Místní jistě vědí, že o víkendu 5 až 7 září 2014 proběhla v Nymburce největší událost s koncentrací návštěvníků, tradiční Posvícení a Jarmark. Protože nejsem příznivcem hromadných akcí, zůstával jsem spíše mimo centrum dění. To ale nebránilo tomu, abychom si s přáteli na nedělní podvečer nedohodli posezení v některých z místních podniků, kde si užijeme tu nedělní pohodu. Přátele zajímalo, jak si vede po rekonstrukci nově otevřená restaurace Záložna Nymburk. Nyní přejmenováno na Originální Záložna, ale místní jí vždy říkali, říkají a budou říkat “Na Záložně”.

Na smluvené místo jsem dorazil o něco později, a aby se nečekalo, objednal jsem si jídlo k večeři (kolem 18:30). Zkušenosti v pohostinství jsem získal u mého otce, který vedl 2 vesnické hospody, během svého studia na SOU Dr. Beneše v Poděbradech a následné praxe v kuchyni i “na place”. Pochopím tedy, když za mnou obsluha přijde a slušně oznámí, že něco došlo. Pokud se najde dohoda a je alternativa, tak prosím.

V mém případě byla konečná objednávka v Posvícenském Menu Restaurace Záložna Nymburk: Posvícenská kachna 1/4, zelí, bramborový a houskový knedlík + hovězí vývar s játrovými knedlíčky – 125,- Kč. Jsem polévkový fanoušek, tak proč by ne….ale ouha, polévka už není a ani bramborové knedlíky nejsou. Nevadí, dám si pouze hlavní jídlo a nápoj. Ostatním také nebylo možné dodat hermelín, bramborový salát k řízku a pod. Prostě stane se. Po snědení přinesené porce kachny a dopití nápoje jsme si ještě chvíli povídali a poté si řekli o účet, abychom se vydali na cestu domů.

Při placeni ovšem nastal menší zádrhel. Kdo očekává, že mi bylo účtována v plná cena jídla, tak se neplete.  Na zahrádce bylo plno, a zautomatizované úkony u pokladny mohly způsobit, že personál prostě jen vyjede lístek k platbě a hotovo. Proto jsem slečnu slušně a s úsměvem na tváři informoval, že jsem ale polévku k jídlu neměl, protože již nebyla. Jak se situace vyvíjela dál popíšu v bodech:

Argument 1 – Polévka byla k hlavnímu jídlu zdarma: Nikoliv, v menu je uvedeno jídlo + polévka = cena celkem.

Argument 2 – Nemám na to v pokladně kalkulaci: To je ale věcí provozu, tak se dohodněte, já zaplatím odpovídající část a vy si to dořešíte interně. Tak bych to například řešil já.

 

Pyrrhovo vítězství

Po zaplacení všech ostatních, odnesení nádobí a skleniček zůstaly na stole pouze naše osobní věci a moje nezaplacená účtenka, ke které jsme spolu s personálem stále nenašli vhodné řešení. Respektive jsem spíš vyčkával na postoj personálu. Po cca 10 minutách vyšel ze dveří restaurace Záložna Nymburk číšník, nesoucí v ruce polévku. Mě, hostovi na odchodu, co již řeší platbu za hlavní jídlo a nápoj, nesou polévku, kterou kuchař narychlo uvařil. To už mě pouze rozesmálo a pomyslel jsem si svoje, zaplatil celou částku a polévku ponechal netknutou na stole. Pokud by mne informovali, že kuchař polévku uvaří, nebyl bych proti, ovšem teď, před odchodem?

 

Co závěrem?

Smutné na tom je, že interiér restaurace Záložna Nymburk vypadá po celkové rekonstrukci zajímavě a restaurace má velký potenciál, pokud by byla vedena správným směrem jak majiteli, tak personálem. Dnes se totiž v Nymburce na náměstí nedá spolehnout jen na projíždějící zákazníky, kteří by v rámci pohodlí využili restaurace, které jsou na náměstí hned po ruce. Zákazníci mají dnes k dispozici tématické weby s recenzemi, sociální sítě a zejména Foursquare, kde jsou i na mobilu zobrazovány nejbližší restaurace s hodnocením hostů.

 

V tomto článku je povoleno zasílat příspěvky. Nadávky, urážky a příspěvky mimo téma budu editovat. V diskuzi totiž není třeba nikoho slovně napadat, urážet a pod. Děkuji, že toto respektujete.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kupte si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Nejlepší hypotéky v Nymburce a okolí

Zkontrolovat také

svatba na klíč

Svatba na klíč v hotelu Čertousy je čím dál častěji využívanou službou

Svatba je bezesporu jedním z nejdůležitějších dnů ve společném životě. Den plný emocí si každá …

3 komentářů

 1. Jen pro upřesnění uvádím, že obdobné situace nejen v restauracích řeším na místě. Pouze tady prostě nebylo s kým.

 2. Jak to tady tak pročítám, nápadně mi to připomíná rukopis nynějšího Hotelu Grand.

  Zhruba tak před rokem a půl jsme se s kamarádem odhodlali v pozdějších odpoledního hodinách po práci navštívit pivnici ve výše zmiňovaném restauračním zařízení. Důvodem byl hokejový zápas na MS. Po příchodu na nás byla od pípy hozena otázka co si dáme. Když jsme odvětili, že bychom si dali pivo (pominu fakt, že jsem si ještě nestačil sundat kabát a sednout si na židli), ještě jsme netušili, že si zaděláváme na pěknou polízanici!

  Zápas v televizi se již chýlil ke konci, poslední vteřinky utíkaly, my pomalu dopíjeli svoje piva a chystali se k odchodu. Když tu najednou před námi přistála další dvě. S poděkováním jsem odmítl s tím, že si již další pivo nepřeji (žádné jsem se neobjednal)… a to jsem si teda dovolil!

  Výčepní (dle mého zběžného soudu vcelku primitivní člověk a pravděpodobně bohužel i majitel restaurace) nám tedy poměrně nevybíravým tónem oznámil: “Že jsme sem přišli s ARGUMENTEM, že budeme pít pivo” (já tedy nevím jak můj kamarád, ale já tedy s argumentem nepřišel, měl jsem s sebou jen tašku z práce a bundu přes židli).

  Už samotný fakt, že mi někdo přinese ke stolu něco co jsem si neobjednal a pak na mě ještě haleká přes celou (prázdnou) hospodu, cože si to jako dovoluju to nevypít a hlavně nezaplatit mě teda jako úplně nebaví, že jo…

  Nakonec jsme to vyřešili tím, že jsme se přesunuli do Géčka a od té doby sem nezavítali a dokud to tam nezkrachuje, tak se tam rozhodně nechystám.

  PS: Když jdu občas okolo, tak mi přijde, že se takhle rozhodlo více lídí

 3. Restaurace Záložna mi byla vždy velmi nesympatická … jak prostředí, tak HLAVNĚ personál.