Na úvod / Peníze na Internetu / Půjčka bez registrů – na co si dát pozor

Půjčka bez registrů – na co si dát pozor

Potřebujete si půjčit, ale banka vám nevyhověla? Nesplnili jste určité podmínky, nebo vám nevyplatí peníze hned, jak potřebujete? Napadla vás proto nebankovní půjčka? Jenže i ta má své nevýhody, na které se v tomto článku podíváme.

Důležité je hlavně přečíst si pořádně celou smlouvu, tím máme na mysli i poznámky pod čarou a přílohy. Nebojte se požádat o delší čas na podepsání, abyste ji mohli prokonzultovat s odborníkem. Zjistěte si také, co znamenají uvedené finanční pojmy, ať se sami neoklamete tím, že jste něco špatně pochopili. Často používanou zkratkou u těchto půjček je RPSN (roční procentuální sazba nákladů). Udává procenty vyjádřený podíl z dlužné částky, který zaplatíte na náklady spojené s ní. K výpočtu se používá vzorec, na který má vliv třeba délka půjčky, částka, popularita nebo počet plateb. Ale dá se podle něj také posoudit reálná výhodnost půjčky.

Největší nevýhodou je to, že se vám často může stát, že narazíte na podvodníky. Raději si pořádně ověřte důvěryhodnost a spolehlivost společnosti. Mnohé podvodné společnosti totiž vzbuzují obraz větší důvěryhodnosti, než je tomu doopravdy. Nedejte na pochvalné komentáře na webových stránkách společnosti. Nevíte, kdo je napsal. A dejte si také pozor, čím ručíte.

Další velkou nevýhodou je to, že musíte platit vyšší úrok. Proto si pohlídejte jejich výši, případné poplatky a dobu splatnosti. Většinou platí pravidlo, čím jednodušší je půjčka peněz, tím vyšší je úrok. Čím více je papírů, smluv a složitých podmínek pro uzavření, tím nižší je úrok. Datum splatnosti může být méně než měsíc, třeba během dvou týdnů. A pokud se zpozdíte s platbou třeba jen o pouhý den, mnohdy následují tvrdé sankce.

Nechceme vás od ničeho odradit, jen si pořádně přečtěte podmínky a zvažte všechna pro a proti, ať neprohloupíte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kupte si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Nejlepší hypotéky v Nymburce a okolí

Zkontrolovat také

Už jste zkusili zažádat o Hrušku? Teda vlastně o Zaplo půjčky?

Už jste zkusili zažádat o Hrušku? Teda vlastně o Zaplo půjčky?

Každou chvíli v televizi vidíte pana Hrušku, jak propaguje produkty společnosti Zaplo půjčka. Už jste …