Na úvod / Praktické / Proč nekupovat dům nebo byt bez realitky

Proč nekupovat dům nebo byt bez realitky

Chcete ušetřit pár tisíc riskovat nebo si raději zaplatíte za klid a jistotu? V posledních letech zaznamenala obrovský nárůst zájemců služba, která bez realitky spojovala prodávající nemovitostí a zájemce o nemovitost. Ti se pak vzájemně dohodli na prodeji nemovitosti bez realitní kanceláře. Služba nabízela i možnosti pronájmu, kde nejsou až takové hrozby ztráty, ale co se prodeje nemovitosti týče, bez odborné asistence se může případná úspora podstatně prodražit. I z toho důvodu postupně poklesl zájem kupujících o nákup nemovitosti bez asistence zkušeného realitního makléře.

Bez realitky kupuje byt jen nezkušený zájemce

Proč nezkušený? Protože ne každý má možnost posoudit jednotlivé varianty a ne každý si dokáže přehodnotit pro a proti. Spousta lidí si myslí, že celá provize zůstane realitní kanceláři nebo realitnímu makléřovi. Skutečnost je ale jiná. Právě provize je z velké části určena na pokrytí nákladů spojených se službou kvalitní realitky a jejího makléře. V celkové ceně tak máte nejen poplatky za právní servis, ale také vše ostatní od zjištění informací o nemovitosti, ověření vlastnických práv, kontrolu registru exekucí, zajištění nejlepší hypotéky atd.

Spousta zájemců o nemovitost bohužel ani nemá tušení, jak probíhá práce realitního makléře a co všechno obsahuje realitní servis. Pořád se samozřejmě bavíme o kvalitních realitních kancelářích a realitních makléřích.

Bez realitky nebo s realitkou? Není to jen o penězích

Pokud si myslíte, že služba bez realitky dokáže ušetřit peníze, máte pravdu. Doopravdy můžete ušetřit pár tisíc, ale pouze nyní. V budoucnu se taková úspora může dost prodražit a také Vás taková úspora bude stát dost času při zařizování všech potřebných úkonů okolo. Ať už jde o hledání právníka k sestavení rezervační smlouvy a kupní smlouvy, o přípravu návrhů na katastr nemovitostí atd. Podstatné ale je zajištění potřebných informací o kupované nemovitosti.

Jako nový vlastník nemovitosti byste se neradi dozvěděl o nějaké právní vadě nemovitosti, skrytých vadách nebo řešil napadení kupní smlouvy exekutorem. To vše i mnoho dalšího totiž může ohrozit užívání nemovitosti nebo Vaše vlastnické právo a atd. Právě to všechno má na starosti a také řeší zkušený a kvalitní realitní makléř, který pro Vás vyhledává nemovitost k bydlení nebo jako vhodnou investici k dalšímu pronájmu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kupte si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Nejlepší hypotéky v Nymburce a okolí

Zkontrolovat také

Montované haly jako rychlé, levné a kvalitní řešení nejen pro výrobu

Montované haly jako rychlé, levné a kvalitní řešení nejen pro výrobu

Jedním z nejčastěji využívaných řešení pro sportovní centra, výrobní haly, výstaviště, expozice různých akcí nebo …