Na úvod / Nymburk a okolí / Nymburk, město cyklistů……kteří častokrát neznají dopravní předpisy

Nymburk, město cyklistů……kteří častokrát neznají dopravní předpisy

Nymburk je se svojí polohou u Labe ideální místo pro cyklisty. Díky rovinatému terénu je navíc kolo vhodným dopravním prostředkem pro přepravu po celém městě. Místy lze využít cyklostezky, jinde zase pruhy pro cyklisty. Ani to ale některým uživatelům kola nebrání v tom, aby ukázali, čeho jsou na kole schopni a díky svému nezodpovědnému jednání ohrožovali nejen sebe, ale i ostatní.

Jízda v zákazu vjezdu všech vozidel (tzv. “Jednosměrka”)

Nejčastěji lze takové kaskadéry na kolech potkat v Palackého třídě, kde tento zákaz platí ve směru od Jízdecké ulice k zrcadlu a nahoru na náměstí. Právě do Jízdecké ulice mají cyklisté správně odbočit a jet v ní až na konec. Místo toho ale pokračují dál okolo hotelu Postřižiny (Grand) a hrozně se diví, že na ně občas někdo z auta zatroubí nebo jim prostě neuhne.

Dalším místem je pak jízdy v protisměru na náměstí, kdy cyklista z Palackého ulice pokračuje dál i přes náměstí přímo ve směru k semaforům.

Jízda na kole po chodníku

Nejen v centru města se setkáte s neohleduplnými cyklisty, kteří bez kapky studu jezdí po chodníku bez ohledu na ostatních. Ještě se dá pochopit, pokud jede malé dítě v doprovodu rodičů, kteří nechtějí riskovat. Proč ale po chodníku jezdí ostatní? Jsme opět u Palackého třídy, kde se asi někteří z nich nechtějí dopouštět přestupku jízdy v jednosměrce…..a proto jedou po chodníku. To přece dává logiku.

Cyklisto sesedni z kola…….pokud nejsi hlupák a sobec

Dalším místem s omezením, které cyklisté naprosto ignorují, je vyústění Malých Valů do Labe u Zimního stadionu. Tedy přesněji jde o místo na hasičském stadionu, kde je v rohu plácek s basketbalovými koši. V obou směrech je jasně viditelná dopravní značka “Cyklisto, sesedni z kola”, Toto omezení platí asi pro 60 metrový úsek od rohu hřiště k malému mostu. Kolik myslíte, že zde sesedne cyklistů? Ano, jen mizivé procento. Toto omezení zde má svůj smysl. Cesta v tomto omezení není dostatečně široká pro bezpečnou jízdu na kole kolem chodců, nehledě na častý výskyt maminek s kočárky, které tudy chodí na procházku s dětmi. Opravdu je takový problém těch pár metrů jít pěšky nebo to prostě objet kolem toho hřiště?

Jízda na kole v protisměru

Na ten kousek to přece nevadí….Přesně tak uvažují někteří jedinci, když si to na kole šinou v protisměru, protože auto mě vidí a přece se logicky vyhne, ne?

Koloběžka patří na silnici

Ať to vypadá jakkoliv, koloběžka prostě patří na silnici. Je jasné, že nikdo nebude řešit malé dítě s koloběžkou na chodníku. Zásadní problém ale je, pokud se na koloběžce prohání po chodníku někdo dospělý. Ano, koloběžky jsou čím dál častěji vidět i v ulicích Nymburka, tedy spíše na chodnících.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kupte si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Nejlepší hypotéky v Nymburce a okolí

Zkontrolovat také

Korona virus již byl zaznamenán i v Nymburském okrese

Koronavirus již byl zaznamenán i v Nymburském okrese – Tipy a triky

Krajská hygienická stanice ve středu odpoledne potvrdila výskyt pěti případů Koronaviru na Nymbursku. Koronavirus byl …