Na úvod / Komerční článek / Kupní smlouva od zkušeného právníka vám ušetří čas a v budoucnu i peníze

Kupní smlouva od zkušeného právníka vám ušetří čas a v budoucnu i peníze

Podle znění Wikipedie je kupní smlouva soukromoprávní smlouvou, v níž dochází k převodu vlastnického práva k uvedené věci. Tento převod je mezi prodávajícím, kterému vzniká povinnost, aby dle smlouvy odevzdal kupujícímu předmětnou věc, a kupujícím, jemuž vzniká povinnost za předmět koupě zaplatit dohodnutou kupní cenu a také tuto předmětnou věc převzít. Právník Nymburk vám jistě vysvětlí vše potřebné a co je tím myšleno, protože tato základní definice je celkem krkolomná.

Kupní smlouva je jednou z nejčastěji užívaných smluv. Ať už jde o koupi nemovitosti, automobilu nebo třeba jen jízdního kola, vždy je vhodné si kupní smlouvu zajistit. Díky tomu pak jednoduše doložíte své vlastnické právo k dané věci. Třeba nemovitost bez kupní smlouvy nezískáte, protože ji na vás v Katastru nemovitostí nepřevedou.

Kupní smlouva z internetu? Kdepak, raději od právníka

Na internetu je k dispozici spousta vzorů pro kupní smlouvu. Tato varianta, jak si ušetřit čas při sestavování znění smlouvy, a finanční úspora za právní konzultace, se ale může nepříjemně prodražit. Zejména s příchodem Nového občanského zákoníku, kdy se měnily některé důležité pojmy, které ve starších vzorech ke stažení na internetu nejsou uvedeny, mohou nastat nepříjemné situace. Platí samozřejmě i jiná pravidla a řešit koupi čehokoliv s větší prodejní cenou za pomoci kupní smlouvy stažené z internetu je krajně nezodpovědné. Kupní smlouva má být přesně nastavena pro daný typ prodeje a prodávanou věc. Spoléhat se na nějaké stažené návrhy se bohužel nedá.

Kupní smlouva a další právní služby v Nymburce

Výhodnější a bezpečnější varianta je využití právních služeb u specialisty v oboru. Nemusíte hned řešit sestavení kupní smlouvy, ale třeba jen konzultaci o jejím znění. Navíc když působí online na dálku u základních právních úkonů. Pro složitější případy se můžete sejít osobně v Praze, Nymburce nebo Poděbradech.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kupte si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Nejlepší hypotéky v Nymburce a okolí

Zkontrolovat také

Když začínáte podnikat nebo hledáte použité dodávky a užitkové vozy

Když začínáte podnikat nebo hledáte použité dodávky a užitkové vozy

Ne každý má hned na začátku nebo v průběhu podnikání dost financí, aby si hned …