Na úvod / Nymburk a okolí / Koronavirus již byl zaznamenán i v Nymburském okrese – Tipy a triky

Koronavirus již byl zaznamenán i v Nymburském okrese – Tipy a triky

Krajská hygienická stanice ve středu odpoledne potvrdila výskyt pěti případů Koronaviru na Nymbursku. Koronavirus byl zaznamenán v jedné rodině, kde je nakaženo celkem 5 členů, a to po zimní dovolené v Itálii.

V České republice postupně stoupá počet nakažených osob, a to zejména z důvodu konce zimních prázdnin, kdy se z dovolené v Itálii vracejí celé rodiny. Itálie je jedním z nejoblíbenějších míst pro Čechy, kteří tam jezdí na lyže. To se ale letos díky epidemii korona viru v severní Itálii nevyplatilo.

Máme pro vás pár základních a praktických tipů, jak se bránit Koronaviru. Děkujeme za sdílení článku na Facebooku. Informace se tak dostanou i mezi ostatní čtenáře a vaše přátele.

Koronavirus – jak se bránit

Původní panika postupně opadá, protože se mezi obyvateli začaly šířit potřebné informace o nemoci, jak se jí bránit a co pomáhá nebo nepomáhá.

Nemoc špinavých rukou – základem je dodržování hygieny. Právě tak se nejčastěji přenáší virus. Nejčastěji je to podáním rukou a následným dotykem infikované ruky na obličej. Statisticky se během dne dotknete rukou tváře až 23x. To už je celkem dost, a právě proto je potřeba si mýt a desinfikovat ruce pokaždé, když přijdete domů, podáte si s někým ruku, otevíráte dveře klikou a podobně. Koronavirus a jemu podobné, jsou v ochranném tukovém obalu. Právě klasické mýdlo tuto mastnotu zničí a tím pádem zlikvidují i virus.

Roušky jsou zbytečné. Před Koronavirem vás neochrání. K tomu jsou potřeba speciální respirátory, které ale fungují jen kolem 8 hodin. Potom se musí vyměnit. Doporučuje se preventivně udržovat odstup od ostatních asi 2 metry. Samozřejmostí je vyhýbat se shluku osob v nákupních centrech. Zejména nákupy jsou nejčastější situací, kdy se můžete od někoho nakazit. Tedy pokud pomineme čekárny u doktora.

Jak nakupovat bezpečně? Využijte dovážku potravin. Ať už jde o iTesco, Košík.cz nebo rohlík.cz, jde o pohodlnou variantu, jak se vyhnout kontaktu s ostatními v obchodech. Zboží si vyberete na internetu a objednáte si termín pro dodání. Zaplatíte dopředu kartou (v rámci prevence bude dodavatel požadovat) a kurýr vám přiveze vše až domů a vynese do bytu.

Objednat přes e-shop si můžete i léky a desinfekční prostředky. Tím pádem se vyhnete i lékárnám plných nemocných lidí, co si jdou pro léky. Nechytnete další nemoci či nachlazení a nebudete oslabení.

Jak se přenáší Koronavirus

Koronavirus nepřežije mimo lidský organismus více než několik hodin. Pokud tedy neulpí na vlhkém prostředí (slizové pouzdro). To se nejčastěji stává, pokud infikovaná osoba nezodpovědně kašle, aniž by si zakryla ústa rukávem. Klasické zakrytí dlaní se nedoporučuje. Infikovanou rukou pak dotekem zanechává virus v již zmiňovaném vlhkém prostředí na klikách dveří, madlech veřejné dopravy, nákupních košících a pod.

Doporučený odstup od ostatních osob je aspoň 2 metry. Pokud se vyhnete shromáždění osob ve veřejné dopravě nebo v nákupních centrech, uděláte jen dobře.

Čisté ruce, které si myjete jak jen to jde, a zároveň s sebou máte přenosné balení desinfekčního gelu.

Jednorázové kapesníčky beru jako samozřejmost. Občas s hodí také desinfekční kapesníčky na otírání vlantu, klávesnice a samozřejmě i mobilu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kupte si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Nejlepší hypotéky v Nymburce a okolí

Zkontrolovat také

Pronájem bytu nebo hypotéka

Co je lepší? Pronájem bytu nebo hypotéka? Porovnali jsme plusy a mínusy

Řešíte vlastní bydlení a přemýšlíte, jestli bude lepší pronájem bytu nebo hypotéka? Tak se pojďte …