Na úvod / Stalo se / Jmenoval se Igor Hnízdo…. Zemřel herec Jan Tříska

Jmenoval se Igor Hnízdo…. Zemřel herec Jan Tříska

Dnes, 25.9.2017 zemřel na následky pádu do Vltavy český herec Jan Tříska. Tříska spadl v sobotu 23.9. po 16. hodině z Karlova mostu do Vltavy. Z řeky ho následně vytáhla dvojice polských turistů z výletní lodi. Podařilo se ho sice resuscitovat ,ale záchranáři ho v těžkém stavu převezli  na anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO) v pražské Vojenské nemocnici ve Střešovicích.

Jan Tříska byl známý a oblíbený herec nejen v Československu a následně v České republice, ale také ve Spojených státech, kde hrál role ve spoustě filmů. Díky jeho přízvuku šlo hlavně o role cizinců. Starší generace si ho pamatuje zejména jako Široka ze Záhady hlavolamu. Za normalizace stihl ještě postavu lékaře v komedii Na samotě u lesa, ale kvůli svým politickým postojům postupně o role přicházel. Nejdřív mu zakázali rozhlas jako trest za prý ilegální vysílání s Václavem Havlem v roce 1968 z Liberce, pak přišla na řadu televize, potom film a nakonec i divadlo.

Ti mladší si pamatují pana Třísku jako Igora Hnízda z Obecné školy. Jan Tříska účinkoval i v Letních Shakespearovských slavnostech i v letošní premiéře filmu Zdeňka Svěráka “Po strništi bos”.

Kolem zmiňovaného pádu do Vltavy je zatím spousta nejasností. Událost se stala v sobotu odpoledne. Zatímco záchranáři hovořili o pádu, podle hasičů z Karlova mostu skočil. Prozatím ponecháme vše na vyšetřování Policie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kupte si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Nejlepší hypotéky v Nymburce a okolí