Na úvod / Praktické / Jak správně natřít plechovou střechu, aby vypadala jako nová?

Jak správně natřít plechovou střechu, aby vypadala jako nová?

Klasické plechové střechy jsou obvykle doménou chat a chalup, ale poměrně často jsou k vidění i na rodinných domech. Stejně jako střechy z ostatních materiálů mají pro své výhody a nevýhody mnoho příznivců i odpůrců. V následujících řádcích se zaměříme se na zásady, které byste měli dodržovat při obnově nátěru.

Proč si pořídit plechovou střechu?

Největší výhodou plechové střechy je vysoká odolnost vůči výkyvům počasí a povětrnostním vlivům. Velmi dobře chrání stavbu před prudkými lijáky, ostrými slunečními paprsky i sněhem. Nemohou se do ní pustit červotoči ani plísně, ale na druhou stranu je žádoucí pravidelná obnova nátěru. Na oprýskanou krytinu není příliš pěkný pohled…

Pouze přetřít nestačí

Odborníci na nátěry střech – natěrači a malíři Nymburk z řemeslnického cechu EKOMPLEX zdůrazňují, že obnova nátěru rozhodně nespočívá v pouhém přetření toho starého. Barva drží pouze na perfektně očištěném podkladu, jinak se s ním nemůže spojit a dlouho nevydrží.

Jak odstranit starý nátěr?

V minulosti byl jedinou možností, jak odstranit starý nátěr, železný kartáč. Dnes již naštěstí existují mnohem efektivnější metody – chopte se vysokotlakého čističe a odstraňte zbytky starého nátěru proudem vody. Výhodou je, že společně s ním odstraníte také prach, povrchovou korozi a další nežádoucí nečistoty, které na povrchu střechy nechcete. Možná budete muset nakonec kartáč přeci jen použít a „doladit“ pár míst, na která wapka nestačila, ale v každém případě vám ušetří spoustu práce.

Kdy se do nátěru plechové střechy pustit?

Natěrači Nymburk z EKOMPLEXU upozorňují, že aplikaci nátěru je třeba provádět na suchý povrch. Venkovní teplota by neměla být nižší než 5 °C a zároveň nepřekročit 50 °C. Nový nátěr může poškodit rosa i déšť – proto se pusťte do nátěru v době, kdy je počasí stabilní a nečekáte, že z nebes začnou padat proudy vody.

Co se týče samotného nátěru, buďte pečliví, vhodně zvolenou barvu dostatečně promíchejte a dodržujte postup uvedený výrobcem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kupte si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Nejlepší hypotéky v Nymburce a okolí

Zkontrolovat také

Jaké si vybrat plechové skříně pro vaší dílnu

Jaké si vybrat plechové skříně pro vaší dílnu

Řešíte, jak vhodně, prakticky a kvalitně vybavit vaší výrobní dílnu? Osvědčené a kvalitní dílenské plechové …