Na úvod / Náš tip / 4 rady, jak prodat byt za nejlepší cenu

4 rady, jak prodat byt za nejlepší cenu

Prodej bytu je velkou událostí, protože jde skutečně o velké peníze. Rozdíl při špatném prodeji, kdy máte pocit, že všechno zvládnete sami, a spoluprací s realitní kanceláří často dělá až stovky tisíc korun, o které se můžete připravit. Přečtěte si 4 rady, jak prodat byt za nejlepší cenu, ať se zbytečně neokrádáte o peníze.

Nechte si zpracovat odhad tržní ceny nemovitosti. Pro určení základní hodnoty bytu slouží odhad ceny nemovitosti. Zdaleka ale nejde jen o porovnání s jinými inzeráty na podobné byty, jak si mnoho lidí myslí. Naopak zkušený znalec bere v úvahu mnoho dalších parametrů. Kromě aktuální situace na trhu se do odhadní ceny promítá technický stav nemovitosti, lokalita, případná rekonstrukce bytového domu a podobné faktory.

Náš tip: Věděli jste o tom, že online aukce nemovitostí vám může zajistit navýšení prodejní ceny bytu až o 200.000 Kč?

Pozor! Odhadní cena nemusí být nutně cenou tržní a prodejní. V oblíbených lokalitách a byty ve velmi dobrém stavu či po rekonstrukci se mohou prodat i za vyšší cenu. Stanovení prodejní ceny tak raději přenechte na profesionálech z realitní kanceláře.

Když chcete výhodně prodat byt, tak spolupracujte se schopným realitním makléřem

Jedním z předpokladů, jak co nejlépe prodat byt, je spolupráce s kvalitním realitním makléřem. Jde totiž o člověka, který se na trhu s nemovitosti pohybuje každý den a má za sebou praxi v oboru spolu se zkušenostmi. Tím pádem dokáže naplno využít potenciál bytu z pohledu sestavení lákavého inzerátu, který zaujme co nejvíce lidí, i doporučení vhodné prodejní ceny. Ta by neměla být zbytečně nízká, ale zároveň nesmí být ani příliš nadhodnocená, protože tehdy může prodej trvat zbytečně dlouho.

Hlavní výhody spolupráce s realitním makléřem

  • Profesionální fotografie nemovitosti
  • Zvládne připravit virtuální nebo videoprohlídku, která zaujme
  • Pomoc s právním servisem
  • Odhad nemovitosti a správné nastavení ceny
  • Možnost jak prodat byt za nejlepší cenu

Připravte všechny potřebné dokumenty

Aby vše hladce fungovalo, vyplatí se připravit ve spolupráci s realitním makléřem několik základních dokumentů. Většinu z nich budou chtít zájemci vidět hned na osobní prohlídce. Nechte si tak zpracovat průkaz energetické náročnosti budovy, případně doložte poslední vyúčtování za energie na vytápění. Dále se hodí připravit rozepsané náklady na bydlení včetně fondu oprav. Dalším důležitým dokumentem je i list vlastnictví z katastru nemovitostí. Ten ale zajistí realitní makléř. Přiložit můžete také prohlášení o bezdlužnosti vůči bytovému družstvu nebo společenství vlastníků, kdy dokládáte, že nemáte žádné dluhy za poplatky do fondu oprav a podobné.

Byt upravte do co nejlepší podoby

O tom, jestli se zájemci stanou kupujícími, mnohdy rozhodují i zdánlivé detaily. Rozhodně se nemusíte před prodejem pouštět do nákladné rekonstrukce, ale spíše zvažte, jaké drobnosti upravit. Jednou z cenově méně náročných možnosti je vymalování nebo alespoň přetření šmouh a fleků na stěnách. Určitě pomůže také důkladný úklid.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kupte si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Prodej bytu je velkou událostí, protože jde skutečně o velké peníze. Rozdíl při špatném prodeji, kdy máte pocit, že všechno zvládnete sami, a spoluprací s realitní kanceláří často dělá až stovky tisíc korun, o které se můžete připravit. Přečtěte si 4 rady, jak prodat byt za nejlepší cenu, ať se zbytečně neokrádáte o peníze. Nechte si zpracovat odhad tržní ceny nemovitosti. Pro určení základní hodnoty bytu slouží odhad ceny nemovitosti. Zdaleka ale nejde jen o porovnání s jinými inzeráty na podobné byty, jak si mnoho lidí myslí. Naopak zkušený znalec bere v úvahu mnoho dalších parametrů. Kromě aktuální situace na trhu se do odhadní…
Nejlepší hypotéky v Nymburce a okolí

Zkontrolovat také

Restaurace Pálava - firemní akce, oslava nebo i svatba na jižní Moravě

Restaurace Pálava – firemní akce, oslava nebo i svatba na jižní Moravě

Jižní Morava má určitě své kouzlo, a na své si zde přijde opravdu každý. I …