Na úvod / Příspěvky čtenářů / Proč si zařídit kvalitní internet na doma a nespoléhat na WIFI připojení

Proč si zařídit kvalitní internet na doma a nespoléhat na WIFI připojení

Není sporu o tom, že internet na doma je v současné době běžnou a potřebnou službou, kterou využívá drtivá většina z nás. Ať už jde o zábavu, přípravu do školy nebo práci, vždy se najde využití. V Nymburce máme hned několik operátorů, kteří poskytují připojení k internetu. Ne každý pokrývá celé město a ne každý má uspokojující nabídku.

Některý operátor hraje na cenu, jiný na rozdílné rychlosti připojení a k nim odpovídající ceně, a také si lze vybrat z akčních balíčků s doplňkovou službou, jakou je třeba příjem televizních stanic.

V současné době lze využívat hned několik způsobů připojení. Nejstabilnějším z nich je bezesporu kabelový internet, který není závislý na aktuálním počasí, jako třeba vzduchem šířený signál. Právě stabilita a rychlost je tím nejsilnějším argumentem při volbě způsobu připojení, a až potom je na řadě cena. Nejsme totiž tak bohatí, abychom si kupovali laciné věci, a pak na to dopláceli časem nebo dalším poplatkem za doplňkové služby.

Internet na doma není jen o nejvýhodnější ceně

Když využíváte internet z domova, chcete mít nejen výhodnou cenu, ale také rychlé a stabilní připojení, na které se můžete spolehnout. Jistě už jste ve svých poštovních schránkách měli nějaké ty letáčky s nabídkou levného, případně nejlevnějšího připojení k internetu na doma. K čemu nám ale bude levný internet, když na něj nebude spolehnutí kvůli nízké rychlosti a výpadkům? K čemu platit poplatky, když nebude k dispozici podpora a servis v případě potřeby?

Už jste si zkusili zapnout WIFI na vašem počítači, a nechali si načíst všechny sítě v okolí? Třeba právě vám se naskytne možnost připojení přes WIFI některého ze sousedů nebo mikroposkytovatele připojení. Ti za sdílení připojení vyberou malý poplatek, ale následný servis a stabilita jsou mizivé. Prostě jim jen na chvíli přispějete na jejich připojení, které s vámi nasdílí.

Zajímavost – Nymburk a okolí je jedna z lokalit, kde se služby od AIM těší velké oblibě. Zákazníci k poskytovateli internetu hodně přecházejí právě od nespolehlivých “wifinářů”. V Nymburce dokonce zrychlili připojení pro 651 domů (myšleno adres) na 200 Mb/s.

Vybírat poskytovatele pro internet na doma jen podle ceny je špatný způsob. Stejně tak se nenechte přesvědčit lákavou nabídkou balíčků s nabídkou připojení k internetu a televizních programů. Ne vždy je totiž tato kombinace opravdu výhodná. Internet Nymburk potřebuje a potřebuje kvalitní internetové připojení. Proč bychom tedy měli ztrácet čas a utrácet za nespolehlivou službu nebo se spokojit s aktuálním připojením, které využíváme?

Internet z domova a doplňkové služby

Lákají vás balíčky pro internet z domova s nabídkou televizních kanálů? I to je součást nabídky, která má přesvědčit. Mít v televizi 20 nebo 30, klidně i 50 televizních kanálů k dispozici zní lákavě. Podívali jste se ale na seznam nabízených televizních kanálů? Kolik z nich je opravdu využitelných a nejsou jak se říká o ničem?

I tady to není o počtu, ale o kvalitě. Nechceme přece platit zbytečně třeba i za 1/3 programů, které jsou nám k ničemu. Nebo snad chcete sledovat nonstop počasí ve světě, přepínat mezi teleshoppingovými nabídkami, soutěžemi za drahé volání, nezajímavými dokumenty, starými filmy nebo záběry z online kamer?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kupte si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Nejlepší hypotéky v Nymburce a okolí

Zkontrolovat také

věštba z karet nebo z kyvadla? Čemu dáváte přednost?

Věštba z karet nebo z kyvadla? Čemu dáváte přednost?

Věštba z karet jako alternativa pro snadnější rozhodování a změny v životě? Proč ne. Lidstvo …