Na úvod / Děti a rodina / Filtrace vody: výhody a možnosti

Filtrace vody: výhody a možnosti

Zajímá vás, jaké možnosti skýtá filtrace vody a jestli má v domácích podmínkách vůbec smysl? Pravdou je, že obliba vodovodních filtrů je na vzestupu, neboť čím dál více lidí se odvrací od balené vody a dává přednost vodě kohoutkové.

 

Kvalita pitné vody pod kontrolou

Na kvalitě pitné vody se mohou neblaze projevit dlouhotrvající období sucha, která jsou v posledních letech čím dál častější. Nutno si rovněž uvědomit, že limity stanovené pro pitnou vodu jsou poměrně přísné, ale ani to bohužel neznamená, že se v ní nenachází stopy nebezpečných látek. Jedná se zejména o sloučeniny chloru, aromatické uhlovodíky, tenzidy, chemické prostředky používané v zemědělství a mnoho dalších látek, které pro lidský organismus představují zátěž zejména z dlouhodobého hlediska. Zbytky těchto látek lze z pitné vody odstranit pomocí vodovodních filtrů, které jsou dostupné v různých provedeních, například v e-shopu Přístroje pro zdraví. Pro domácí použití jsou vhodné filtry, které se instalují pod kuchyňskou linku nebo nad ni. Filtrovanou vodu lze používat i do domácích spotřebičů. Zejména žehliček, rychlovarných konvic, parních čističů a podobně.

Chutná voda doma i v práci

Stejně jako kvalita, tak i chuť kohoutkové vody se může v různých městech, či dokonce jen různých městských částech značně lišit. Nechutná vám pitná voda s nepříjemnou kovovou pachutí, která vám teče doma z kohoutku? Nebo chcete zlepšit chuť vody ve své kanceláři? Nemusíte se spoléhat výhradně na balenou vodu, která není zrovna příznivá z ekonomického ani ekologického hlediska. Naopak efektivní řešení přináší vodovodní filtry, které jsou nenápadné, účinné a cenově dostupné. Ani jejich instalace a údržba není nijak komplikované. Proč si tedy nedopřát chutnější a kvalitnější vodu přímo z kohoutku?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kupte si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Nejlepší hypotéky v Nymburce a okolí