Na úvod / Komerční článek / Diagnostika automobilů – jak vybrat vhodný a levný počítač

Diagnostika automobilů – jak vybrat vhodný a levný počítač

Základním krokem při opravě v autoservisu je rychlá a kvalitní diagnostika automobilů. Pro ní je samozřejmě potřeba nejen software, ale hlavně vhodný hardware – počítač nebo notebook. To platí pro diagnostiku nejen nejčastějších značek automobilů, jako jsou Škoda, VW, Audi a Seat, ale i pro ostatní automobily.

Co zajistí rychlou diagnostiku automobilů?

Základem diagnostiky je spolehlivý stolní počítač nebo notebook, kde je k dispozici USB port a pro starší adaptéry se využívá COM port. Pro používaný software je vyžadován operační systém Windows 7 Professional, a to ve verzi 32bit. To nejdůležitější je VAG – diagnostický komunikační kabel s podporou OBD a software na diagnostiku, nejčastěji VAG-COM.

Zkušení servisní pracovníci již dávno využívají notebook, zbavili se tím nepraktických situací při využívání stolního počítače. Notebook je pro tento případ tou nejvhodnější variantou, a to nejen kvůli mobilitě a snadnému přenášení, ale kvůli diagnostice automobilů za jízdy.

Jaký počítač nebo notebook pro diagnostiku automobilů vybrat a kde nakupovat? Vlastně ani není potřeba kupovat nový počítač. Svojí práci odvedou i repasované počítače, jen je potřeba dodržet potřebné parametry. Nejčastěji se využívá menší úhlopříčku od 12″ do 14″, a to nejen kvůli lepší manipulaci v interiéru automobilu při diagnostice.

Vyšší rozlišení displeje bude další výhodou, protože na obrazovce uvidíte více ovládacích prvků diagnostického softwaru. V oboru diagnostiky jsou oblíbené modely od Lenova. Legendární řada ThinkPad se vyznačuje vysokou odolností a to je další důležitý parametr. Také HP a jejich řada EliteBook je odolná, a to díky kovovému provedení a použitým odolným plastům. Pro notebooky pro diagnostiku automobilů se doporučuje SSD disk. Je to z důvodu jeho odolnosti proti otřesům a také vysoké rychlosti čtení dat.

Kde hledat správný počítač pro diagnostiku automobilů?

Jak vidíte, sehnat vhodný počítač za rozumnou cenu nebude jednoduché. Naštěstí je zde již zmiňovaná možnost v podobě repasované techniky. Takto se dá sehnat starší verze operačního systému Windows a to i v nižší verzi 32bit, která je pro komunikační kabely prostě nutností. V nabídce webu www.LevnaPC.cz sežene odolné modely, které se podstatně odlišují od nabídky dnešních levných notebooků. Ceny se zde pohybují od 4.000 do 8.000 Kč vč DPH, vždy podle vybavenosti konkrétního modelu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kupte si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Nejlepší hypotéky v Nymburce a okolí

Zkontrolovat také

Když začínáte podnikat nebo hledáte použité dodávky a užitkové vozy

Když začínáte podnikat nebo hledáte použité dodávky a užitkové vozy

Ne každý má hned na začátku nebo v průběhu podnikání dost financí, aby si hned …