Na úvod / Praktické / Proč nekupovat dům nebo byt bez realitky
Proč nekupovat dům nebo byt bez realitky

Proč nekupovat dům nebo byt bez realitky

Chcete ušetřit pár tisíc riskovat nebo si raději zaplatíte za klid a jistotu? V posledních letech zaznamenala obrovský nárůst zájemců služba, která bez realitky spojovala prodávající nemovitostí a zájemce o nemovitost. Ti se pak vzájemně dohodli na prodeji nemovitosti bez realitní kanceláře. Služba nabízela i možnosti pronájmu, kde nejsou až takové hrozby ztráty, ale co se prodeje nemovitosti týče, bez odborné asistence se může případná úspora podstatně prodražit. I z toho důvodu postupně poklesl zájem kupujících o nákup nemovitosti bez asistence zkušeného realitního makléře.

Bez realitky kupuje byt jen nezkušený zájemce

Proč nezkušený? Protože ne každý má možnost posoudit jednotlivé varianty a ne každý si dokáže přehodnotit pro a proti. Spousta lidí si myslí, že celá provize zůstane realitní kanceláři nebo realitnímu makléřovi. Skutečnost je ale jiná. Právě provize je z velké části určena na pokrytí nákladů spojených se službou kvalitní realitky a jejího makléře. V celkové ceně tak máte nejen poplatky za právní servis, ale také vše ostatní od zjištění informací o nemovitosti, ověření vlastnických práv, kontrolu registru exekucí, zajištění nejlepší hypotéky atd.

Spousta zájemců o nemovitost bohužel ani nemá tušení, jak probíhá práce realitního makléře a co všechno obsahuje realitní servis. Pořád se samozřejmě bavíme o kvalitních realitních kancelářích a realitních makléřích.

Bez realitky nebo s realitkou? Není to jen o penězích

Pokud si myslíte, že služba bez realitky dokáže ušetřit peníze, máte pravdu. Doopravdy můžete ušetřit pár tisíc, ale pouze nyní. V budoucnu se taková úspora může dost prodražit a také Vás taková úspora bude stát dost času při zařizování všech potřebných úkonů okolo. Ať už jde o hledání právníka k sestavení rezervační smlouvy a kupní smlouvy, o přípravu návrhů na katastr nemovitostí atd. Podstatné ale je zajištění potřebných informací o kupované nemovitosti.

Jako nový vlastník nemovitosti byste se neradi dozvěděl o nějaké právní vadě nemovitosti, skrytých vadách nebo řešil napadení kupní smlouvy exekutorem. To vše i mnoho dalšího totiž může ohrozit užívání nemovitosti nebo Vaše vlastnické právo a atd. Právě to všechno má na starosti a také řeší zkušený a kvalitní realitní makléř, který pro Vás vyhledává nemovitost k bydlení nebo jako vhodnou investici k dalšímu pronájmu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kupte si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Zkontrolovat také

Montované haly jako rychlé, levné a kvalitní řešení nejen pro výrobu

Montované haly jako rychlé, levné a kvalitní řešení nejen pro výrobu

Jedním z nejčastěji využívaných řešení pro sportovní centra, výrobní haly, výstaviště, expozice různých akcí nebo …